O mateřské škole

boy-1299574_960_720

Naše mateřská škola je dvoutřídní, celodenní provoz je zabezpečen v obou dvou třídách. Mateřskou školu navštěvují děti z Těškovic, Výškovic, Bítova, Nového Světa a ze Slatiny ve věku zpravidla od 2 do 7 let.

Maximální kapacita je 52 dětí.

První třídu štěňátka navštěvují děti zpravidla od 2 do cca 4 let věku a druhou třídu sovičky děti od 4 do 7 let. Vše přizpůsobujeme individuálně dle potřeb dětí.

Filozofií naší školky je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb.

Obě třídy jsme vybavili množstvím hraček a herních prvků, na školní zahradě jsou pro děti připravena dvě pískoviště, venkovní herní prvky a prolézačky, stolky, lavičky a zahradu krášlí i množství zeleně. Děti mohou využívat víceúčelové hřiště, které se školní zahradou sousedí, i multifunkční sportoviště TJ Sokol.