Za kamarády do školy

V tomto školním roce nadále pokračuje spolupráce mezi naší základní školou a mateřskou školou a to prostřednictvím projektu Za kamarády do školy. V úterý 10. října 2023 navštívilo 10 předškoláků naše prvňáčky v základní škole. Po přivítání a prohlídce učebny 1. třídy si školáci vzali své kamarády k sobě do lavic a ukázali jim učebnice a pracovní sešity, ze kterých se učí. Poté si předškoláci vyzkoušeli hodinu prvouky. Nejprve si s paní učitelkou všichni povídali o podzimu, o tom, jak se mění příroda, které plodiny se sklízí. Pak si své znalosti ověřili ve vědomostním kvízu. Na závěr si společně všichni vyrobili podzimní obrázky z darů naší školní zahrady. Předškolákům se ve škole líbilo a už se těší na další společné setkání.