Planetárium

Čtvrteční dopoledne 13. 4. 2023 bylo pro naše děti z MŠ výjimečné tím, že jsme se společně vydali do PLANETÁRIA. Na počátku jsme se seznámili s planetami, souhvězdími, hvězdami a dalšími nejrůznějšími zajímavostmi z vesmíru. Pro děti byla připravena pohádka Červená Karkulka a babiččin dalekohled. Prostřednictvím této pohádky si děti mohly prohlédnout hvězdnou oblohu, cestovat časem, seznámit se s pravěkem i ranou historii vývoje lidstva a dokonce s Karkulkou procestovaly Sluneční soustavu a Měsíc. Pro děti byly velice zajímavé světelné efekty hvězd. Tímto bychom chtěli poděkovat našemu zřizovateli, OÚ Těškovice, který poskytl mateřské škole prostřednictvím Spolku rodičů dotaci na dopravu na tuto nevšední vzdělávací akci.